Hotel GBC Celta

+ 51

Find det bedste hotel i La Guardia til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på Hotel GBC Celta på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig
1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
15.00
Tjek ud inden:
12.00
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn
Børn er velkomne på dette hotel

Faciliteter

Wi-Fi
Aircondition
Ikke-ryger
Elevator
Bar
Handicapfaciliteter

Mere om Hotel GBC Celta

Hotel GBC Celta

Located right in the centre of A Guarda, the Hotel GBC Celta offers a privileged location, in the middle of the Camino de Santiago route along the coast, with supermarkets, pharmacies and all services within easy reach.

Anmeldelser fra
Tripadvisor
Nævnt af rejsende
Grupperejsende

US

Kommentar: 7. sep. 2016

Ophold: sep. 2016

Et dejligt, komfortabelt hotel

Værelserne har en mur, som er den gamle verdens sten og de tre andre vægge er nye. Dette giver det en meget dejlig følelse, en kombination af klassisk og moderne. Badeværelserne er moderne og sengene er god.
Morgenmaden (inkluderet) var kaffe/te, juice og et udvalg af croissanter. Så, ikke en imponerende morgenmad.
Stærk wifi i værelserne.
En elevator er nyttigt for bevæger sig ind og ud.
Personalet, og jeg interagerede med to, var meget flot, hjælpsomme og energisk.
Grupperejsende

Kommentar: 30. maj 2026

Ophold: maj 2026

Noisy hotel.

I do not recommend the noisy hotel.
Andet

UK

Kommentar: 1. jun. 2022

Ophold: maj 2022

Very clean and lovely breakfast

The room was lovely, very clean with a nice bathroom and towels. Beds very comfortable. We walked down the hill to find a restaurant for dinner, but choice was limited choice. Breakfast was very good, lots of fruit, bread, pastries and coffee, served to us in the bar. There are a few supermarkets in the town so we were able to pick up supplies for our camino walk, the next morning.
Par

Kommentar: 12. mar. 2019

Ophold: mar. 2019

Charming small hotel

This was a welcome respite on the Camino. Nice welcome by Oscar. Novo Bar next to the hotel run by a charming proprietress. Coffee and beer good. Rooms nice size and clean. Service good and friendly staff.
Rejsende med familie

Kommentar: 4. sep. 2013

Ophold: okt. 2012

A great hotel, mistakenly confused with another place.

We stayed here for over a week while visiting our daughter, who was working here. The hotel was very comfortable. The rooms were pleasant, the bathroom was modern and huge. Everything was spotless. The staff was very friendly and anxious to please. The cost was quite reasonable, and included a generous breakfast with memorable cafe con leche. I love the little town, and staying at this hotel made our visit even more pleasant.
By mistake, I wrote this review and posted it to another hotel's site (Bruselas), and feel very bad about the mix-up. We really enjoyed this hotel very much.

Meget god beliggenhed

4,0

Rua de Galicia, 53, La Guardia, 36780, Spanien|0,43 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

15.00

Tjek ud inden:

12.00

Godt at vide

Børn

Børn er velkomne på dette hotel

Ekstra senge

fra 3 til 5 år

20 € per person per nat

Barnesenge

2 år og derunder

Gratis

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Vigtige oplysninger om hotellet
På grund af coronavirus (COVID-19) er der i øjeblikket indført yderligere sikkerheds- og hygiejneforanstaltninger på dette overnatningssted. Gæster der er under 18 år, kan kun tjekke ind sammen med en forælder eller en officiel værge. Du bedes give Hotel GBC Celta besked om hvornår du regner med at ankomme. Du kan skrive i feltet til særlige anmodninger når du booker, eller kontakte overnatningsstedet direkte ved hjælp af kontaktoplysningerne i din bookingbekræftelse. If you expect to arrive outside reception opening hours, please inform Hotel Celta in advance. Please note that a wired internet cable can be provided upon request.
Vigtige oplysninger om byen
Please note that under Royal Decree 933/2021, effective February 1, 2025, hotels in Spain may request certain personal information at check-in, including but not limited to identification, address, email, and phone number for guests 14 and older, as well as proof of relationship with minors under 14.
Accepterede betalingsmetoder
Hotellet accepterer følgende betalingsmetoder:
card logocard logo

Cash

Hotel GBC Celta: Ofte stillede spørgsmål

Hotel GBC Celta ligger 0.4 km fra centrum i La Guardia.
Hotel GBC Celta ligger i La Guardia, Spanien og er 0.4 km fra centrum i La Guardia.
På Hotel GBC Celta kan du tjekke ind fra kl. 15.00, og du skal tjekke ud senest kl. 12.00.
Nej, det er ikke muligt at parkere ved Hotel GBC Celta. Hvis du leder efter et hotel, hvor du kan parkere, skal du filtrere efter steder med "Parkering" under "Faciliteter" i søgeresultaterne.
Vi har ingen oplysninger om restauranter på Hotel GBC Celta. Kontakt dem, når du booker.